Genel · Haziran 30, 2021 0

Xbox’ın Yeni Stüdyoları E3’e Oldukça İddialı Gelecek

Microsoft, son bir kaç aydır E3 2019 sunumu için hazırlıklarını hızlandırdığını, bu yıl yalnızca E3'te değil gösterinin tamamında kelam sahibi olacağının sinyallerini verdi. Bu yıl tanıtımı yapılacak yeni nesil Xbox'ın yanında şirketten öbür hoş haberler de var. Microsoft, satın aldığı yeni oyun stüdyosundan kimi oyunları da duyuracak.

Bir Xbox Inside sunumu sırasında konuşan Xbox işvereni Phil Spencer, yakında bünyelerine ekledikleri yein stüdyolar da dahil olmak üzere yeni bir oyun dalgasıyla oyuncuların karşısına çıkacaklarını belirtti. Spencer, yeni stüdyolarında insanlara daha evvel görmedikleri, eğlenceli ve yeni şeyler göstereceklerini söyledi.

E3'ün tüm platformlar için sahiden büyük bir mutabakat olduğunu ve yeni çalışmaya başladıkları stüdyodakiler dahil herkesin bu bahiste heyecanlı olduğunu belirtti. Bununla birlikte tam olarak entegre olmalarının vakit alacağını, farklı ekipler farklı geliştirme döngüleri içinde olduğu için tüm grupların yaptığı işlerin bir bütün haline gelmesinin yıllar sürebileceğini söyledi.

E3 2019'a 2 aydan az bir vakit kaldı ve Microsoft her zamankinden daha güçlü geliyor üzere görünüyor. Ancak Sony'nin katılmamasından ötürü E3 için birebir şeyi söylemek mümkün değil. Bu sebeple E3'e ilgi her zamankinden daha düşük olacak.