Cep Telefonu · Haziran 30, 2021 0

Samsung Galaxy Wearable Uygulaması Bir Haftadır Çalışmıyor

Samsung'un akıllı saatleri, Android platformunda bulunan giyilebilir teknolojiler ortasında en çok tercih edilenlerden birisi. Bunun yanında, son birkaç gün içerisinde oluşan bir yanılgı, akıllı saatleri denetim etmeye yarayan uygulamayı fonksiyonsuz hâle getirdi. Samsung Galaxy Wearable uygulaması bir haftaya yakın müddettir kullanılamaz durumda.

Samsung’un Topluluk Forumu'nda bulunan bir başlık, tam 65 sayfalık kullanıcı şikayetleriyle doldu taştı. Kullanıcılar Galaxy Wearable uygulamasının düzgün çalışmadığını buradan bildirdiler. Keşfedilen ortak sorun ise Wearable uygulamasının kullanıcıların Samsung hesaplarına giriş yapmalarına müsaade vermemesi.

Kullanıcılar Samsung hesabına giriş yapamıyorlar veya Galaxy Wearable uygulamasındaki uygulamaları güncelleyemiyorlar. Oturum açarken beyaz ekran görünüyor. Oluşan yanılgı, Samsung Gear saatlerini etkiliyor.

Samsung Hesabı'na giriş yapmamak her ne kadar saat arayüzünü ayarlamayı engellemese de uygulama, yeni saat arayüzü indirmeyi, yedekleme yüklemeyi ve Samsung Hisse üzere özellikleri ayarlamayı mümkünatsız kılıyor. Ne var ki oluşan kusur Samsung dışındaki, Pixel, OnePlus, LG gibi, başka Android akıllı telefonları da etkiliyor.

Hesaba giriş yapma ekranını olması gereken yerde sekme bembeyaz bir halde kullanıcıları karşılıyor. Açıklama yapan Samsung; yanlışın farkında olduğunu söylerken hatayı düzelten bir güncellemenin ne vakit yayımlanacağından bahsetmedi. Bu mühlet boyunca kullanıcılar, ne yazık ki, akıllı saatlerini 'kısıtlı bir akıllılıkla' kullanmak zorunda kalacak.