Genel · Haziran 30, 2021 0

Minecraft, Işın İzleme ile Böyle Görünüyor

Minecraft, son devirlerde popülerliğini bir ölçü kaybetmiş olsa da oyunculara sunmuş olduğu devasa dünya ve muazzam yaratıcılık gücü ile önemli bir oyun kitlesi ile yoluna devam ediyor. Minecraft, hiçbir vakit grafikleri ile öne çıkan bir oyun olmadı, ancak Işın İzleme (Ray Tracing) teknolojisi, Minecraft’ın dahi mükemmel grafiklere sahip olmasını sağlıyor.

Digital Foundry tarafından paylaşılan aşağıdaki görüntüde Alex Battaglia ve John Linneman, Full HD çözünürlükte Işın İzleme teknolojisi faal edilmiş Minecraft ile HD çözünürlükte Işın İzleme olmayan Minecraft ortasındaki grafik farklarını ortaya koyuyor. Işın izleme teknolojisinin mekansal aydınlatmayı ne kadar geliştirdiği açık bir formda görülüyor.

Işın İzleme teknolojisi, objelerin ışığa verdiği yansıyı azamî doğruluğa çıkarıyor. Ayrıyeten ışın izleme teknolojisi sadece direkt gelen ışığı değil, objelerden yansıyan ışığında epey gerçekçi görünmesini sağlıyor. Digital Foundry tarafından paylaşılan aşağıdaki görüntüyü izleyerek Minecraft’ın en yüksek grafiklerde nasıl bir manzara sağladığını inceleyebilirsiniz.