Google Fotoğraflar’a Kullanışlı Bir Özellik Geri Geldi

Bir yıl yahut daha öncesine kadar Google Fotoğraflar'da her medya ögesinin üstünde kullanışlı bir gösterge bulunuyordu. Bu gösterge sayesinde kullanıcılar, hangi medya ögesinin yedeklenip yedeklenmediğinden haberdar olabiliyordu. Google, bu özelliği kaldırmıştı fakat bu durum, kullanıcıların reaksiyonunu çekmişti. Google, kusurun farkına varmış olacak ki gösterge tekrar geri geliyor.

Fotoğraflar uygulamasının galeri görünümünde hangi medya ögelerinin yedeklenmediğini görmek ve buna nazaran yedeklemek istenen ögeleri seçebilmek, uygulamanın kullanışlılığı açısından değerli. Kullanıcılar, uzun vakittir bu özelliğin uygulamaya gelmesini istiyordu.

Uygulamanın Play Store sayfasındaki yenilikler kısmında güncellemeyle ilgili şu açıklama yazılmış:

“Fotoğraf ve görüntülerinizden hangilerinin şimdi yedeklenmediğini görmenize, yedeklenecek öğeleri proaktif bir biçimde seçmenize yardımcı olacak yeni bir galeri görünümü kullanıma sunuldu. Ayrıyeten, Google Fotoğraflar'ı katlanabilir aygıtlarla uyumlu hale getirecek çeşitli iyileştirmeler yapıldı.”

Play Store'daki açıklama güncellenmiş olsa bile birtakım kullanıcılar, bahsedilen özelliğin şu an kendilerinde mevcut olmadığını bildirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir