Genel · Haziran 30, 2021 0

Final Fantasy IX Hayranlarının Geliştirdiği Grafik Modu

Oyunlara tutkuyla bağlanmış bireylerin ustalıklarını, rastgele bir gelir fikri olmadan savlı projelerde kullanıyor olması oyun dünyası için her vakit çok sevindirici bir durum olmuştur. Final Fantasy IX'un Steam sürümü için yayınlanan ve yapay zeka kullanarak oyundaki doku kalitesini yükselten bu mod da, bu ustalığın bir meyvesi.

Resmi web sitesine nazaran Moguri Mod, 'Final Fantasy IX'un derin öğrenme teknikleriyle büsbütün yenilenmesi' emelini taşıyor. Modun getirmiş olduğu en bariz değişiklik art planlarda. Oyunun art planları bu mod ile bir arada çok daha detaylı, daha pak ve daha yüksek çözünürlüklü hale geliyor. Moguri Mod birebir vakitte, yepyeni PC portundan daha fazla ferdileştirme ve seçenek sunan özel bir Memoria Mod uygulamasını da içeriyor.

Üstteki tweet'te oyunun özgün PlayStation sürümünü, yeni çıkmış olan PC sürümünü ve PC sürümünün modlu halini görebilirsiniz.

Final Fantasy IX, birinci olarak 2000 yılında PlayStation 1 için piyasaya sürüldü. Oyunun “yenilenmiş” PC versiyonu ise 2 sene evvel Steam'de satışa açıldı. Şayet Moguri Modu'nu indirmek istiyorsanız, buraya tıklayabilirsiniz. Bu modun yalnızca oyunun Steam versiyonuyla çalıştığını da söyleyelim.