Genel · Haziran 30, 2021 0

Dota 2 İçin Tasarlanan Yapay Zeka Gerçek Oyuncuları Alt Etti

Geçtiğimiz günlerde profesyonel Dota ekibiyle karşılaşan ve oyunu kazanan yapay zeka ekibi, bu sefer de tüm oyuncuların karşılaşabileceği Arena'da oynanabilir hale getirildi. 4.000 den fazla müsabakanın gerçekleştiği seride yapay zeka mükemmel bir performans sergileyerek yüzde 99,4 oranında başarılı oldu.

Yapay zeka takımı maçlara başlamadan evvel uzun bir müddet boyunca hazırlıklar yapıldı. Gerçek oyunlarda gerçekleşen kombinasyonlar yapay zekaya öğretildi. Öğretilen kombinasyonların durumları ile antreman yapan yapay zeka, sonrasında resmi maçlar için hazırlanmış oldu. Aslında yapay zekanın gerçek oyunculara yönelik yıllardır süregelen bir deneyimi vardı. Oyun yıllardır piyasadaydı ve elbette botlarla da oynanabiliyordu.

Tüm hazırlıklar tamamlandıktan sonra yapılan maçlar, etkileyici bir biçimde yapay zeka grubu istikametinde oldu. Yüzde 99,4 üzere bir oranda galip gelen yapay zeka kadrosu, yenilmezliğini adeta ispat etmiş oldu. Twitch üzerinde yapılan canlı yayında oynanan oyunlarda 486 bin izleyici sayısına ulaşıldı. Buradan alınan sonuçların ise daha makro seviyede kararlar alınabilinmesi için kullanılacağı açıklandı.